piątek, 19 kwietnia, 2024
OczyszczaczePoradyW domu

Oczyszczacz powietrza – zdrowe powietrze każdego dnia

0 0
Czas czytania:2 minut, 31 sekund

W naszym otoczeniu każdego dnia pojawia się wiele zanieczyszczeń. Bakterie, smog, alergeny, to tylko niektóre szkodliwe elementy unoszące się w powietrzu przez cały rok. Wdychamy je nie tylko wtedy, gdy wychodzimy na zewnątrz, ale również przebywając we własnym mieszkaniu. Właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza. To niewielkie urządzenie jest dedykowane wszystkim, którzy chcą oddychać we własnym domu czystym powietrzem.

Niezastąpione urządzenie

Smog z całą pewnością należy zaliczyć do bardzo szkodliwych substancji. Potrafi nam dokuczać przez cały rok. Jednak jego szkodliwość wzrasta w okresie grzewczym, gdyż jego stężenie się zwiększa. Aby się przed tym uchronić, najlepiej ograniczyć przebywanie na zewnątrz naszego domostwa. Niestety smog może swobodnie przenikać do naszych domów nawet przy zamkniętych oknach. To właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza. Trzeba koniecznie dobrać do niego odpowiedni filtr, dzięki któremu pozbędziemy się bardzo drobnych składników smogu. Na szczęście większość zakupionych modeli ma w zestawie odpowiednie filtry, dzięki którym będziemy mieli zapewnione czyste powietrze w mieszkaniu.

Wsparcie przy alergii

Jeżeli weźmiemy pod uwagę statystyki, to wynika z nich, że około 40% Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie. Najczęściej objawia się to dokuczliwym kaszlem, przewlekłym katarem, łzawieniem oczu. Mogą się też pojawić duszności lub świszczący oddech. Leczenie alergii nie należy do łatwych zadań. Jeśli w powietrzu unoszą się alergeny, to sprawa dodatkowo się komplikuje. Na nasze szczęście objawy uczulenia można złagodzić. To właśnie w tym celu powstały oczyszczacze powietrza. Skutecznie usuwają one kurz, pyłki, roztocza, sierść i naskórek zwierząt oraz zarodniki pleśni. Warto pamiętać, że tego rodzaju urządzenia mogą skutecznie działać w nocy, gdyż posiadają tryb cichej prac. Nie będą więc przeszkadzały domownikom podczas snu.

Skuteczna ochrona przed zanieczyszczeniami

Oczyszczacz powietrza sprawdzi się na pewno u osób, które we własnym domu palą papierosy. Co prawda samym palaczom dym może nie przeszkadzać, ale narażeni na trujące substancje są pozostali członkowie rodziny. Aby szybko i skutecznie usunąć dym papierosowy, oczyszczacz powinien być zaopatrzony w filtr węglowy o wysokiej jakości wchłaniania. Trzeba przy tym pamiętać, że zakup tego urządzenia jest wskazany nie tylko dla osób, które są wystawione na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego czy alergenów. W dzisiejszym świecie wokół nas jest mnóstwo zanieczyszczeń, które mogą powodować mniej lub bardziej poważne powikłania zdrowotne. Dzieje się tak dlatego, że unoszące się w powietrzu drobiny szkodliwych substancji znacząco obniżają naszą odporność. Dlatego musimy się przed tym skutecznie chronić.

W trosce o najmłodszych

Nad zakupem oczyszczacza powietrza powinni się zastanowić przede wszystkim rodzice. Smog, alergeny czy bakterie są szczególnie szkodliwe dla małych dzieci i niemowląt. Dzieje się tak dlatego, że nie mają one w pełni ukształtowanego układu oddechowego. W ich wnętrzu może pozostawiać więcej substancji chorobotwórczych. Małym dzieciom mogą zaszkodzić nie tylko zanieczyszczenia, ale też niska wilgotność powietrza. Najczęściej powoduje ona wysychanie skóry i śluzówki, co będzie skutkowało kaszlem i problemami z oddychaniem. Przez to maluchy stają się bardziej podatne na przeziębienia, a nawet choroby wirusowe. Dlatego dobrym pomysłem będzie zakup oczyszczacza powietrza z wbudowanym nawilżaczem. W dobie obecnej wiele punktów sprzedażowych oferuje tego typu urządzenia, dostosowane do potrzeb klientów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %