piątek, 19 kwietnia, 2024
Oczyszczacze

Jak działa oczyszczacz powietrza?

0 0
Czas czytania:2 minut, 2 sekund

Oczyszczacze powietrza są stają się coraz bardziej popularne. Oczyszczacz powietrza to urządzenie elektryczne, które filtruje powietrze w domu, biurowcu lub budynku przemysłowym, umożliwiając wszystkim użytkownikom lepsze oddychanie. W Polsce do tej pory w oczyszczacze powietrza były wyposażone tylko duże firmy wykorzystujące szkodliwe produkty na swoich liniach produkcyjnych, dlatego ich działanie jest od lat sprawdzone i uznane. Obecnie zmieniają się nie tylko rozmiary tych urządzeń, ale także ich funkcje. Oczyszczacz powietrza nie jest już ograniczony do zastosowań profesjonalnych i można go także kupić, jako urządzenie wyposażenia domu.

Oczyszczanie powietrza za pomocą oczyszczacza powietrza

Oczyszczacz powietrza jest zatem idealnym urządzeniem dla wszystkich tych, którzy chcą się pozbyć zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniach, takich jak: lotne związki organiczne, drobne cząstki stałe, szkodliwe gazy, pyłki, roztocza, kurz, pył, wirusy, grzyby itp. Lista jest długa i zależy od materiałów użytych przez producenta oczyszczacza. Liczba filtrów, ich skład i różne funkcje pozwalają na zwielokrotnienie ich działania.

Oczyszczacz może wychwycić setki różnych zanieczyszczeń, przefiltrować je, w większości przypadków zniszczyć i ponownie wprowadzić do pomieszczenia zdrowsze, bardziej przyjazne do oddychania powietrze. Oczyszczacz pracuje w trybie ciągłym, podobnie jak np. lodówka. 

Dla kogo przeznaczony jest ten oczyszczacz powietrza?

Osoby uczulone na sierść zwierząt, kurz i pyłki mogą mieć łatwiejsze życie dzięki oczyszczaczowi powietrza. Zastosowanie takich urządzeń pozwala im lepiej oddychać w domu i zapomnieć o alergii na pyłki, katarze i swędzeniu oczu.

Astmatycy lub osoby mające problemy z oddychaniem również odniosą wiele korzyści z oczyszczacza powietrza w codziennym życiu. Dzięki temu urządzeniu oddychają oni zdrowym powietrzem, wolnym od zanieczyszczeń, i mogą znacznie ograniczyć leczenie (zgodnie z zaleceniami lekarza).

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza nie jest urządzeniem klimatyzacyjnym, wentylacyjnym ani grzewczym. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które zasysa i ponownie wtłacza powietrze w pomieszczeniu i oczyszcza je. W ten sposób, w zależności od modelu, oczyszczacz oczyszcza powietrze w określonym czasie i na określonej powierzchni w ciągu kilku minut cyrkuluje powietrze na powierzchni 100 m2.

Zasysane powietrze przechodzi przez kilka filtrów, a jego skład poddawany jest licznym procesom fizycznym.

  • Filtry wstępne usuwają z powietrza włosy, kurz i większe zanieczyszczenia.
  • Filtry konwencjonalne oczyszczają powietrze, zatrzymując kurz, pyłki i inne cząsteczki unoszące się w powietrzu. Najbardziej wydajne oczyszczacze, filtrują cząsteczki o wielkości do 0,01 mikrona.
  • Inne sposoby oczyszczania powietrza to systemy takie jak fotokataliza, jonizacja lub wykorzystanie organicznych substancji czynnych.

Każdy etap filtracji działa na inne zanieczyszczenia. Im więcej etapów filtracji i czyszczenia ma oczyszczacz powietrza, tym większe prawdopodobieństwo, że powietrze zostanie oczyszczone z najdrobniejszych zanieczyszczeń.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %