wtorek, 23 lipca, 2024
OczyszczaczePrzemysłW domu

Oczyszczacz – urządzenie niezbędne w przemyśle i w domu

1 0
Czas czytania:1 minut, 33 sekund

Oczyszczacze domowe. Dla kogo?

Oczyszczacze domowe są dedykowane wszystkim osobą, które cenią sobie wysoką jakość powietrza w przestrzeni mieszkalnej. Szczególnie polecane są dla:

 alergików – oczyszczacz powietrza skutecznie wyeliminuje z otoczenia bakterie, wirusy i inne drobnoustroje.

osób ze słabym układem odpornościowym – urządzenie zmniejsza ekspozycję na substancje, które mogą szkodzić zdrowiu.

osób palących – zarówno, dzięki funkcji oczyszczania jak i neutralizacji zapachów urządzenie świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach używanych przez palaczy. Pozwoli zminimalizować charakterystyczną woń, która pozostaje na meblach i tkaninach, a także zadbać o bezpieczeństwo osób niepalących.

Jaką mają wydajność?

Charakterystyczną cechą dla oczyszczaczy domowych jest to, że łączą w sobie maksymalną efektywność z minimalnym poborem prądu. W stanie czuwania mogą one zużywać poniżej 0,5W. Powierzchnia działania różni się w zależności od modelu i producenta, najpopularniejsze osuszacze domowe obejmują obszar między 15 a 80 metrów kwadratowych.

Oczyszczacze przemysłowe, kiedy warto je wybrać?

Oczyszczacze przemysłowe to rozwiązanie polecane właścicielom lokali gastronomicznych, magazynów albo przestrzeni biurowych. Dobra jakość powietrza będzie zaletą zarówno dla pracowników jak i klientów. Wpływa na to nie tylko pozbycie się przykrych woni i wyczuwalna świeżość powietrza, ale także pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Jak wybrać odpowiedni oczyszczacz dla firmy?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na filtry. Powinny nas interesować głównie filtry HEPA i filtry węglowe. Najlepiej jeśli wybrane przez nas urządzenie od razu jest wyposażone w odpowiedni zestaw filtrów.

Należy też zastanowić się do jakich konkretnie pomieszczeń będzie przeznaczone urządzenie. Różne modele będą się charakteryzować specyfikacjami dla poszczególnych wnętrz. Niektóre oczyszczacze skupią się na eliminacji zapachów, inne na pozbyciu się szkodliwych pyłów. Istnieją też narzędzia, które będą łączyć więcej niż jedną specyfikację.

Ozonatory

Ich sposób działania polega na wypuszczeniu do pomieszczenia ozonu, który dezynfekuje wnętrze. Choć mechanizm urządzenia różni się od klasycznego oczyszczacza, który pobiera powietrze z otoczenia i przepuszcza je przez filtry, cel pozostaje taki sam – wyeliminowanie czynników drażniących i szkodliwych dla zdrowia z przestrzeni użytkowych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %